Poznávacie zájazdy

Okruh Sicíliou s pobytom pri moriOkruh Sicíliou s pobytom pri mori Okruh Sicíliou s pobytom pri mori Okruh Sicíliou s pobytom pri mori Okruh Sicíliou s pobytom pri mori Okruh Sicíliou s pobytom pri mori

1.deň zájazdu:
zraz účastníkov zájazdu na letisku. Odlet z Bratislavy do Palerma. Transfer do 4* hotelového komplexu Fiesta Hotels & Resorts nachádzajúceho sa priamo pri mori, v stredisku Campofelice di Roccella. Ubytovanie v 4* hoteli, voľný program, večera.

2.deň zájazdu:
po raňajkách presun autobusom z hotela do prístavu v Cefalú. Návšteva ostrova Lipari, najväčšieho z Eolských ostrovov, zapísaných do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Druhou zastávkou je ostrov Vulcano s možnosťou kúpania sa, známy vďaka blahodárnym účinkom bahenného kúpeľa a teplým prameňom. Návrat do 4* hotelového komplexu Fiesta Hotels & Resorts, večera.

3.deň zájazdu:
po raňajkách prehliadka historických pamiatok v hlavnom meste Palerme a v mestečku Monreale s najkrajšou katedrálou na Sicílii. Katedrála s výjavmi zo Starého zákona sa radí medzi skutočné skvosty stredovekého umenia. Voľný program. Návrat do 4* hotelového komplexu Fiesta Hotels & Resorts, večera.

4.deň zájazdu:
po raňajkách odchod do Segesty, návšteva dórskeho chrámu z 5. stor. p.n.l. Pokračovanie do Erice a Selinunte. Presun do oblasti Agrigento. Ubytovanie v 4* hoteli, večera.

5.deň zájazdu:
po raňajkách návšteva Údolia chrámov v mestečku Agrigento. Grécky básnik Pindaros ho nazval „najkrajším mestom na zemi“. Staroveké Údolie chrámov je určite jedným z najvýznamnejších archeologických centier v Stredomorí. Klenot svetového kultúrneho dedičstva UNESCO vás úplne očarí. Presun do mesta Piazza Armerina a návšteva rímskej vily del Casale, ktorá je svetovým kultúrnym dedičstvom UNESCO. Vila s 50-timi miestnosťami a kúpeľňami je zdobená unikátnou podlahovou mozaikou. Presun do východnej časti Sicílie. Ubytovanie v 3* hoteli, večera.

6.deň zájazdu:
po raňajkách pokračovanie cesty do bájnych Syrakúz, spojená s návštevou všetkých najdôležitejších pamätihodností. Prehliadka zachovalého archeologického parku, gréckeho divadla, rímskeho amfiteátra, oltára Hierona II., a presláveného Dionýzovho ucha. Prehliadka pokračuje návštevou historickej Taorminy s grécko-rímskym divadlom, úzkymi uličkami s obchodíkmi so suvenírmi. Ubytovanie v 3* hoteli v oblasti Taorminy, večera.

7.deň zájazdu:
po raňajkách nasleduje krátka prehliadka Catanie, ktorá je druhým najväčším mestom Sicílie. Program pokračuje návštevou sopky Etny. Po prehliadke ubytovanie v 4* hoteli v Palerme. Ubytovanie a večera.

8.deň zájazdu:
raňajky, uvoľnenie izieb ,transfer na letisko v Palerme, prílet do Bratislavy.

Cena zahŕňa:
UBYTOVANIE: 3x ubytovanie v 4* hotelovom komplexe Fiesta Hotels & Resorts priamo pri mori (slnečníky a ležadlá na pláži zdarma), 4x ubytovanie v kvalitných 4* a 3* hoteloch počas poznávacieho okruhu Sicíliou ( kvalitné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky).
STRAVOVANIE: 3x polpenzia počas pobytu v hotelovom komplexe Fiesta Hotels & Resorts, 4x polpenzia počas okruhu Sicíliou.
DOPRAVA: letecky z Bratislavy – lietadlami typu Boeing 737-800. Na palube lietadla sú podávané studené a teplé nealkoholické nápoje a studené ľahké občerstvenie. Na Sicílii doprava klimatizovaným autobusom počas okruhu ostrovom + palivové a letiskové poplatky
OSTATNÉ: služby sprievodcu a delegáta cestovnej kancelárie, program zájazdu s jednotlivými zastávkami (program bez poplatkov za vstupy, občerstvenie počas poznávacej časti zájazdu), DPH.

Poznámka:
CK si vyhradzuje právo zmeniť program zájazdu.

Pre tento zájazd Vám ponúkame viacero voľných termínov, ktoré je stále možné kombinovať. V prípade záujmu nás kontaktujte a my pre Vás nájdeme tú najlepšiu aktuálnu cenu.

V nezáväznej objednávke uveďte prosím počet osôb a termín, o ktorý by ste mali záujem.