Lyžovačky , Turistika a cykloturistika

Ukrajinské KarpatyUkrajinské Karpaty Ukrajinské Karpaty Ukrajinské Karpaty Ukrajinské Karpaty Ukrajinské Karpaty

Ukrajinské Karpaty sú pre zimné športové radovánky na snehu skutočným rajom. Na svoje si tu prídu takmer všetci: snowboardisti, lyžiari či taktiež priatelia ukrajinskej kultúry. Tento málo civilizovaný raj ponúka panenské snehové svahy pre priaznivcov voľného jazdenia (freeride), kvalitné moderné zjazdovky, ale aj opustené hrebene pre tých, ktorí sa chcú vydať niekam ďaleko či vysoko. Večery môžete stráviť napríklad v miestnych krčmách, kde môžete spoznať celú pravdu o miestnom kraji.
Prvú časť zájazdu strávime v modernom a zároveň najväčšom lyžiarskom stredisku celej Ukrajiny – Bukovel, vybavenom v alpskom štýle. Potom sa presunieme do horského strediska Dragobrat, kde leží 6 mesiacov v roku sneh a ktoré ponúka perfektné podmienky pre lyžovanie i snowboarding vo voľných terénoch, ale i na zjazdovkách. Bývať budeme v horskej chate na okraji areálu v nadmorskej výške 1400 m.n.m. na Svidoveckej polonine. Na oboch chatách bude zabezpečená polpenzia.

Ubytovanie:
3 noci v Jasini na chate Edelweiss a 3 noci v horách na chate Dragobrat. Bývať budeme v obyčajných 3-4 lôžkových izbách. Sociálne zariadenie je spoločné na chodbe. Pre prvé tri noci v Jasini je možné rezerovať si dvojlôžkovú izbu „Lux“ s vlastným sociálnym zariadením a TV za príplatok 16 EUR/osoba/3 noci. V Jasini i Dragobrate prebieha rozdeľovanie do izieb na mieste. Z Jasiny budeme dochádzať autobusom asi 30 minút na Bukovel a z Dragobratu je to ku zjazdovkám asi 10 minút chôdze.

Stravovanie:
Miestna polpenzia začína druhý deň večerou a končí ôsmy deň raňajkami. Raňajky sú teplé (volské oko, párky, palacinky...) a na večeru sú podávané dva chody – polievka a hlavné jedlo. Cez deň si budete môcť zakúpiť jedlo v miestnych kolibách za ceny porovnateľné s našimi. Určite v ponuke nájdete aj veľmi kvalitné pivo či dobrú vodku. V miestnych obchodoch je dostatočný výber potravín a donos vlastných potravín zo Slovenska by Vás zbytočne len zaťažoval.

Predbežný program zájazdu:
1.deň: Odchod z Brna, okolo 19:00, cez Bratislavu, nočný prejazd Maďarskom.
2.deň: Zastávka v centre Mukačeva a presun priamo do mestečka Jasina. Večerné zoznámenie v krčme s mentalitou miestneho obyvateľstva, miestnymi zvykmi, po prípade so silou lacnej ukrajinskej vodky.
3. – 4. deň: Lyžiarske stredisko Bukovel, prípadne bežkový, snežnicový či skialpový výlet po okolitých horách.
5.deň: Odchod z Jasini terénnymi autami do horského strediska Dragobrat na Svidoveckej polonine. Popoludné lyžovanie s prievodcom v novom teréne.
6. - 7.deň: Pobyt na Dragobrate, lyžovanie a snowboardovanie na miestnych zjazdovkách, či vo voľnom teréne. V prípade priaznivého počasia možná túra na blízky vrchol Bliznica (1 880 m.n.m.), alebo do iného terénu v okolí.
8.deň: Prejazd gruzavikom (prevoz batožiny i možné zvezenie osôb), alebo na lyžiach, bežkách, či pešo údolím, lesom, po cestách ale i svahoch medzi samotami Jasini. Zastávka v Rachove na posledné mieste nákupy v obchodnom dome. Nočný prejazd Maďarskom.
9.deň: Príchod do Brna v dopoludňajších hodinách.

Nástupné miesta: Brno, Bratislava

Cena zahŕňa: - dopravu tam a späť + všetky poplatky s tým spojené, 6x ubytovanie, 6x polpenzia, sprievodcu, informačné materiály

Cena nezhŕňa: -voliteľné výdaje: napr. skipas

Pre tento zájazd Vám ponúkame viacero voľných termínov, ktoré je stále možné kombinovať. V prípade záujmu nás kontaktujte a my pre Vás nájdeme tú najlepšiu aktuálnu cenu.

V nezáväznej objednávke uveďte prosím počet osôb a termín, o ktorý by ste mali záujem.