Poznávacie zájazdy

New York - Big AppleNew York - Big Apple New York - Big Apple New York - Big Apple New York - Big Apple

Hlavné mesto sveta, ktoré nikdy nespí, Babylon na rieke Hudson, Bagdad nad podzemnou dráhou, Empire City, Gotham, tzv. anglofónne Kocúrkovo či divočina s najväčšou koncentráciou mrakodrapov na svete. Zážitok a spomienky, ktoré Vám ostanú už navždy. Jednoducho BIG APPLE – Veľké jablko, ako ho nazývajú Newyorčania. Jedná sa o 7-dňový letecký zájad.

Ubytovanie:
5x v hoteli***

Strava:
5x raňajky

Cena zahŕňa:
- spiatočnú leteckú dopravu Viedeň - New York(s prestupom), transfer Bratislava - letisko - Bratislava, privátny transfer letisko - hotel - letisko, 5x ubytovanie v hoteli 3* v centre New Yorku s raňajkami,4-dňovú prehliadku New Yorku, služby sprievodcu

Upozornenie:
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Program:
1. deň: Transfer z Bratislavy na letisko, odlet do New Yorku. Už na ceste z letiska nás prekvapí obrovské množstvo žltých taxíkov. Po New Yorku ich jazdí viac ako 13-tisíc, čo môže vyvolať pocit, že na uliciach žiadne iné vozidlá nie sú (okrem nášho). Ubytovanie.

2. - 4. deň: Raňajky (3x). Kolekcia naj mrakodrapov: Empire State Building, v minulosti považovaný za ôsmy div sveta, vyhliadka na 86. poschodí, z ktorého vidieť Manhattan ako na dlani. Držal status najvyššej budovy sveta bezkonkurenčných 40 rokov. Flatiron Building -Žehlička, Chrysler Tower s pozlátenými šupinami, budova automobilového magnáta. Dolný Manhattan, Wall Street, centrum svetového finančníctva s najdôležitejšou budovou, Newyorskou burzou cenných papierov. Každý pracovný deň mení majiteľov akcií v hodnote cca 35 miliárd dolárov. Socha G. Washingtona na schodisku pred Federal Hall označuje miesto, kde prvý americký prezident zložil prísahu. Plastika zemského glóbusu a večný oheň pripomínajúci pamiatku 11. septembra. Battery Park – javisko pouličných jamajských hudobníkov, akrobatov, živých sôch, predavačov dáždnikov a „pravých“ rollexiek. Brooklyn Bridge, prvý a najslávnejší most NY. Newyorské štvrte: kedysi prázdne priemyslové ulice SoHo dnes lemujú galérie, lokály, kaviarne a drahé butiky. Greenwich Village, dedina slávnych mien. Little Italy, záruka pravej talianskej kuchyne a kávy. Srdce newyorského výstavníctva: Umelecké zbierky na Múzejnej míli v deviatich múzeách vrátane slávneho Metropolitan Museum. Oáza uprostred metropoly: množstvo rodín trávi nedeľu v Central Parku. Ranný jogging, prechádzky, chvíle odpočinku, jazda kočom. Pridáme sa? Čo by sme si nemali nechať ujsť: jazdu žltým taxíkom a metrom, muzikálové predstavenie na svetoznámej Broadway, pózovanie v centre Times Square v žiare megareklám, výletnú plavbu okolo Manhattanu s výhľadom na Sochu Slobody, korčuľovanie na najznámejšom klzisku sveta pred Rockefeller Center a zažiť pravú zábavu v štýle Love in the city v niektorom z barov okolo Rockefellerovho centra alebo Radio City – ako ináč – s pravým manhattanom.

5. - 6. deň: Raňajky (2x). Nákupy, nákupy a ešte raz nákupy. Na rušnej Herald Square na Broadway je najväčší obchodný dom na svete Macy´s. Nájdete tu za dobrú cenu doslova a do písmena všetko – oblečenie, doplnky, kozmetiku, športový tovar, kožuchy, bytové doplnky, nábytok... V blízkosti Ground Zero, kde stáli newyorské dvojičky, má otvorené ďalší nákupný raj – Century 21 so záplavou značkového oblečenia za diskontné, polovičné i štvrtinové ceny. Parfumy, kozmetika, doplnky, topánky, dámske, pánske i detské oblečenie, športové potreby. Ak zatúžite po bielizni Victoria´s Secret, Cavin Klein, džínsoch Levi´s, po dostupných origináloch od Manola Blahnika, môžete ich mať. Nákupy si vychutnáte aj v SoHo, na známych módnych adresách East Village a Lower East Side. Vuitton, Fendi, Prada a 5. avenue. Hrá okázalosťou, luxusom, eleganciou, stanete sa súčasťou davu a budete sa cítiť výnimočne. Plný kufor zážitkov i výhodne nakúpených trendových kúskov. Posledné pohľady na veže mrakodrapov, ktoré sa vzďaľujú cestou na letisko.

7. deň: Prílet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Pre tento zájazd Vám ponúkame viacero voľných termínov, ktoré je stále možné kombinovať. V prípade záujmu nás kontaktujte a my pre Vás nájdeme tú najlepšiu aktuálnu cenu.

V nezáväznej objednávke uveďte prosím počet osôb a termín, o ktorý by ste mali záujem.